1. Jutro drugi dzień świąt. W poniedzialek wielkanocny, msze św. wg porządku niedzielnego. [Przed nami dni oktawy wielkanocnej, w których liturgicznie przedłużamy świętowanie i uczczenie Chrystusa Zmartwychwstałego]. W Oktawie wielkanocnej, w najbliższy piątek, nie obowiązuje post. Możemy więc spożywać pokarmy mięsne.
2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Jeruzalem serdecznie zaprasza do Adoracji Najświętszego Sakramentu jutro, po wieczornej Mszy Świętej.
3. Spotkanie Rycerstwa Św. Michała Archanioła odbędzie się 7.04. (we wtorek) o godz. 17:00, w salce.
4. Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na Marsz Papieski w dniu 8.04.2026 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20:00, w kaplicy, a po Mszy św. Marsz. Zakończenie o godz. 21:37 przy pomniku św. Jana Pawła II (ul. Słowackiego, na tzw., Krzywdzie). Prosimy o zabranie swiec.
5. Nauczyciele i wychowawcy Rejonu Piotrkowskiego zaproszeni są na Mszę świętą dziękczynną za dar Kanonizacji św. Jana Pawła II, przy Jego relikwiach, do kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Łódzkiej 49a, w dniu 11 kwietnia 2026 r., na godzinę 10:00. Po Mszy świętej spotkanie przy kawie i herbacie.
6. Za tydzień, w niedzielę Miłosierdzia Bożego, Odnowa w Duchu Świętym, poprowadzi tzw. ,,niedzielę ewangelizacyjną”. Będzie to w istocie zaproszenie do dziesięciotygodniowych rekolekcji dla odnowy swojej osobistej wiary. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy, zwłaszcza na msze św. o godz. 9:30 i 11:00.
7. Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, abyśmy mogli dobrze, godnie i pobożnie przeżyć dni Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego z dzisiejszą Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy panu organiście, nie tylko za posługę muzyczną, ale również za przygotowanie zespołu lektorów do czytania Męki Pańskiej – dziękujemy również panom, którzy chętnie odpowiedzieli na to zaproszenie do posługi lektorskiej. Dziękujemy wszystkim posługującym przy ołtarzu, podczas liturgii, lektorom i ministrantom. Słowa wdzięczności kierujemy do p. Andrzeja Gawrona za przejmującą dekorację Ciemnicy oraz dekorację Grobu Pańskiego. Panom Strażakom dziękujemy za wierną obecność i uświetnienie adoracji przy Grobie Pańskim oraz posługę w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Panu kościelnemu za dyspozycyjność i dopilnowanie zaplecza całej liturgii. Serdecznie dziękujemy paniom z grup modlitewnych i wszystkim czuwającym, na adoracji w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. Bóg zapłać! Dziękujemy również Wam, Najmilsi, że w tych dniach Triduum Paschalnego tak licznie gromadziliście się na liturgii. Jest to budujące, gdy widać rodziców z dziećmi i starszych, którzy w całym zabieganiu przedświątecznym znajdujecie czas dla Pana Boga.







